Su Jumis sveikam gyvenimui Paslaugos internetu Reikia gydytojo?
Registruokitės čia

balandžio21d.
2017-04-21  Dėmesio! Pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamentas informuoja, kad nuo 2017 m. balandžio 6 d. Lietuvoje vykdoma pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės,


kurią planuojama baigti š. m. gegužės mėnesį. Kadangi vakcinacijai naudojami jaukai su gyva peroraline vakcina, o jaukai mėtomi pasienyje su Rusijos federacijos Kaliningrado sritimi, Lenkija ir Baltarusija, prašome, radus jaukus su pasiutligės vakcina jų neliesti.

Jei taip nutiko, kad asmuo turėjo sąlytį su jauku ir vakcina atsitiktinai pateko ant odos, ją nedelsiant reikia nuplauti dideliu kiekiu vandens ir muilu bei nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą, ypač jei vakcinos turinys pateko į burną, nosį ar akis. Tokiu atveju žmogus turi būti skiepijamas nuo pasiutligės.

Jei pastebėjote jaukus prie gyvenamųjų namų, būtina apie tai pranešti teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.Jei jauką su vakcina suėstų jūsų naminis gyvūnas, jam pavojaus užsikrėsti pasiutlige nėra.

 

 

Atgal Spausdinti