Su Jumis sveikam gyvenimui Paslaugos internetu Reikia gydytojo?
Registruokitės čia

balandžio12d.
2017-04-12  Pagalba cukriniu diabetu sergantiems pacientams Antakalnio poliklinikoje

Cukrinis diabetas – pavojinga ir klastinga liga, kuri netinkamai kontroliuojama gali sukelti sunkias komplikacijas ir baigtis invalidumu.


Siekiant sumažinti diabetinių komplikacijų grėsmę, Antakalnio  poliklinikoje įsteigtas diabetinės pėdos priežiūros kabinetas ir diabeto mokyklėlė, kurioje yra teikiamos kvalifikuotos paslaugos ir konsultacijos pacientams, sergantiems cukriniu diabetu.

Cukrinis diabetas – kas tai?

Cukrinis diabetas, dar vadinamas cukralige – tai lėtinis, daugelio priežasčių sukeltas sveikatos sutrikimas, kuriam esant, dėl insulino trūkumo ar organizmo audinių sumažėjusio jautrumo insulino poveikiui, kraujyje padidėja gliukozės kiekis, todėl sutrinka angliavandenių, riebalų ir baltymų apykaita, gali būti pažeidžiami organai, sutrikdoma jų funkcija.

Diabeto rizika

Didžiausią riziką susirgti antro tipo cukriniu diabetu turi nutukę vyresnio amžiaus žmonės. Antroje vietoje – paveldimumas. Jeigu giminėje kažkas sirgo cukriniu diabetu yra didelė tikimybė susirgti. Trečioje vietoje – motinos, gimdžiusios didesnius nei 4 kilogramai kūdikius. Tokia mama ir kūdikis gali susirgti cukriniu diabetu.

Cukrinio diabeto komplikacijos

Sergant cukriniu diabetu ir nepakankamai kontroliuojant cukraus koncentraciją kraujyje, ilgainiui atsiranda specifinių cukraligės komplikacijų: smulkiųjų ir stambiųjų kraujagyslių pakenkimas, periferinių nervų pažeidimas. Gali būti pažeidžiama akių tinklainė, inkstai, širdis, kraujagyslės.

Viena sunkiausių lėtinių cukrinio diabeto komplikacijų, dažniausiai pasibaigianti invalidumu - diabetinė pėda. Tai giliųjų audinių pažeidimas, atsirandantis pėdoje dėl neuropatinių arba kojų kraujagyslių pakenkimo.

Kas prižiūri diabetinę pėdą?

Sergančiojo cukriniu diabetu pėdų pakitimai yra specifiniai, todėl norint teisingai atlikti jų priežiūrą būtinos specialiosios žinios. Tai gali daryti specialiai pasirengusios bendrosios praktikos slaugytojos – diabetologės.

Kokios paslaugos atliekamos diabetinės pėdos kabinete?

Kabinete yra atliekamos profilaktinės procedūros - gydomasis pedikiūras, gydomoji diabetinės pėdos priežiūra ir pacientų mokymas. Paslaugas teikia kvalifikuota diabetologė, baigusi specialiuosius apmokymus. Gydomojo pedikiūro metu yra pašalinamos pėdų nuospaudos, sutvarkomi sveiki ir deformuoti nagai, sprendžiamos įaugusių nagų problemos. Kabinete procedūros atliekamos šiuolaikiniu pėdų ir nagų tvarkymo metodu su specialia įranga bei instrumentais.

Diabeto mokyklėlėje pacientai mokosi valdyti ligą

Sergant cukriniu diabetu, labai svarbu išmokti gyventi su liga ir ją valdyti. Cukrinio  diabeto valdymo tikslas  - kontroliuoti gliukozės koncentraciją kraujyje, kad išvengti nenumatytų atvejų ir ligos komplikacijų. Diabeto mokyklėlėje pacientai mokomi tinkamai maitintis, skaičiuoti angliavandenius, teisingai prižiūrėti cukraus kiekį, taisyklingai susileisti insulino, skatinami sportuoti.

Ar paslaugos mokamos?

Diabetinės pėdos priežiūros kabinete ir diabeto mokyklėlėje teikiamos paslaugos yra finansuojamos iš PSD fondo, todėl pacientui, sergančiam cukriniu diabetu ir turinčiam šeimos gydytojo siuntimą yra nemokamos. Mokamos paslaugos gali būti teikiamos  sveikiems asmenims, jiems pageidaujant.

 

 

 

 

Atgal Spausdinti