Su Jumis sveikam gyvenimui Paslaugos internetu Reikia gydytojo?
Registruokitės čia

liepos02d.
2018-07-02  Dėl vakcinų nuo ŽPV infekcijos tiekimo

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, vadovaudamasis Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktais duomenimis informuoja, kad VLK tolimesniam 11 metų mergaičių skiepijimui nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV)  infekcijos įsigijo dvivalentę „Cervarix“ vakciną.


Toms mergaitėms, kurioms buvo įskiepyta keturvalentė „Silgard“ vakcina, skiepijimo kursą rekomenduojama užbaigti ta pačia, o naujus skiepijimus pradėti dvivalente „Cervarix“ vakcina.

Dvivalentės „Cervarix“ vakcinos bus pristatytos  2018 m. liepos mėnesį. Kitas šios vakcinos tiekimas numatytas 2018 m. lapkričio mėnesį.

Norime priminti, kad:
ŽPV plinta lytinių keliu ir moksliškai įrodyta, kad gali sukelti gimdos kaklelio vėžį. ŽPV skiepų esmė - užkirsti kelią virusui patekti į organizmą, skiepai geriausiai veikia kol nebuvo jokio kontakto su ŽPV, ypač su 16 ir 18 ŽPV tipais. Gimdos kaklelio vėžys kasdien Lietuvoje diagnozuojamas dviem moterims.

Vakcina skiepijama į raumenis. Pakankamam imunitetui susidaryti reikia dviejų vakcinos dozių (tarp dviejų dozių turi būti ne trumpesnis kaip 6 mėn. laikotarpis).

 

Atgal Spausdinti