Su Jumis sveikam gyvenimui Paslaugos internetu Reikia gydytojo?
Registruokitės čia

rugsėjo21d.
2017-09-21  Kviečiame skiepytis nuo gripo ir pneumokokinės infekcijos

Gripas – viena dažniausiai epidemijomis pasireiškiančių ligų.


Lietuvos klimato zonoje sergamumas gripu išauga rudenį ir žiemą. Gripo sezono pradžią sunku nuspėti, tačiau remiantis ankstesnių metų patirtimi, dažniausiai tai būna spalio mėnuo. Gripas – tai ūmi kvėpavimo takų infekcija, plintanti nuo žmogaus oro lašeliniu būdu, todėl lengvai perduodama aplinkiniams. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas yra pavojingas dėl galimų komplikacijų.

Efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo bei jo sukeliamų komplikacijų, yra skiepai. Šiuolaikinė medicinos patirtis visiškai užtikrina vakcinų saugumą. Gripo vakcina rekomenduojama skiepytis kasmet, nes gripo virusų atmainos kasmet keičiasi, pagal tai koreguojama ir vakcinos sudėtis. Tai leidžia efektyviau apsaugoti žmones nuo besikeičiančių gripo virusų. Skiepytis reikėtų pradėti anksčiau, kad žmogaus organizme iki epidemijos pradžios susidarytų reikiamas imunitetas. Geriausias laikas skiepams – rugsėjo – lapkričio mėnesiais. Pasiskiepijus, apsauga išlieka visą gripo sezoną.

Skiepytis nuo gripo rekomenduojama daugumai žmonių, tačiau didžiausias pavojus kyla rizikos grupėms priskiriamiems asmenims:
65 metų ir vyresniems asmenims;
Nėščiosioms;
Asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose; 
Asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis Susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
Sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Pneumokokinė infekcija yra ūmi bakterinė infekcija, kuria užsikrečiama oro lašeliniu būdu per kvėpavimo takų sekretus, esant glaudžiam kontaktui su sveiku pneumokokų nešiotoju arba sergančiuoju pneumokokine infekcija. Liga pasireiškia staigiu karščiavimu, stipriu skausmu krūtinės srityje, kosuliu, dusuliu. 

Pneumokokinė infekcija yra itin pavojinga rizikos grupei priklausantiems asmenims – sergantiems onkologinėmis, reumatinėmis, inkstų ir kt. ligomis. Skiepytis rekomenduojama ir žmonėms, kurių imunitetas yra nusilpęs, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, vyresnio amžiaus asmenims ir vaikams.

Pasiskiepyti rizikos grupėms priklausantiems asmenims galima ištisus metus. Vakcina nuo šios ligos sukėlėjo saugo visą gyvenimą. Gyventojai, priklausantys rizikos grupėms skiepijami ne tik gripo, bet ir pneumokokine vakcina nemokamai, o norintys pasiskiepyti, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

 

 

Atgal Spausdinti