Su Jumis sveikam gyvenimui Paslaugos internetu Reikia gydytojo?
Registruokitės čia

rugsėjo14d.
2017-09-14  Priešinės liaukos (prostatos) vėžio prevencinė programa

Priešinės liaukos (prostatos) vėžys – dažniausia Lietuvos vyrų onkologinė liga. Specialistų teigimu, profilaktiniai tikrinimai būtini, nes pacientas ilgai nejaučia prostatos vėžio simptomų.


Antakalnio poliklinikoje yra vykdoma Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa, finansuojama valstybės lėšomis. 50–75 metų amžiaus vyrams  ir vyrams nuo 45 metų, kurių tėvai ar broliai yra sirgę prostatos vėžiu, kartą per dvejus metus nemokamai tiriama prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentracija kraujyje. Jei reikia, pacientą konsultuoja urologas ir atliekama priešinės liaukos biopsija.

Dėl dalyvavimo programoje prašome kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris paskirs nemokamą prostatos specifinio antigeno (PSA) tyrimą, o esant būtinybei nukreips urologo konsultacijai.

SVARBU !!! Pradinėje ligos stadijoje prostatos vėžys gali būti nepastebimas (nebūna simptomų), tačiau kai liga ima progresuoti, pasireiškia įvairūs šlapimo takų sutrikimai bei kiti negalavimai, tokie kaip kraujas šlapime ir spermoje, skausminga ejakuliacija, retesnės erekcijos, skausmas apatinėje nugaros dalyje, klubų ir pilvo srityse. Jei nustatomas ankstyvųjų stadijų priešinės liaukos vėžys, jo gydymas dažniausiai yra efektyvus, todėl reguliarus sveikatos tikrinimas vidutinio amžiaus vyrams gali padėti diagnozuoti ligą pačioje pradžioje, kai ją išgydyti nesudėtinga. 

Atgal Spausdinti