Su Jumis sveikam gyvenimui Paslaugos internetu Reikia gydytojo?
Registruokitės čia

sausio25d.
2017-01-25  Kada likti gydytis namuose?

Peršalimas yra virusų sukelta liga, kuri gydoma simptomiškai. Tai reiškia, kad gydymo tikslas yra slopinti infekcijos sukeltus simptomus, pagerinti ligonio savijautą ir padėti organizmui kovoti su virusais.


Jeigu karščiavimas iki 38O C ir vyrauja tik viršutinių kvėpavimo takų pažeidimo simptomai, rekomenduojama gydytis namuose: laikytis lovos režimo, gerti daug šiltų skysčių, plauti nosį jūros vandeniu, skalauti gerklę, kosulį lengvinti žoliniais preparatais. Tik ligai užsitęsus, kylant kūno temperatūrai virš 38O C, sunkėjant simptomams, rekomenduojama atvykti į polikliniką gydytojo konsultacijai.

Peršalimui būdinga laipsniška pradžia, nedaug pakilusi temperatūra, nedidelis silpnumas, sloga, čiaudulys, kosulys, gerklės skausmas, čiaudėjimas, ašarojimas. Peršalimui nebūdingos komplikacijos. Skirtingai nuo peršalimo, gripui būdinga staigi pradžia, aukšta temperatūra, didelis silpnumas, šaltkrėtis ir raumenų skausmas. Gripas tęsiasi ilgiau ir dažnai sukelia komplikacijas.

Esant padidintam esant sergamumui peršalimo ligomis patariame nesant didelei būtinybei nesilankyti poliklinikoje siekiant išvengti bereikalingo kontakto su sergančiais.   

 

Atgal Spausdinti