Su Jumis sveikam gyvenimui Paslaugos internetu Reikia gydytojo?
Registruokitės čia

liepos03d.
2012-07-03  Antakalnio poliklinikoje – NEMOKAMAI visuomenės sveikatos programos
Kaip ir kasmet, nemokamai būrys jaunųjų vilniečių Antakalnio poliklinikoje galės sustiprinti savo sveikatą ir išmokti formuoti taisyklingos laikysenos įgūdžius, o būsimieji tėveliai – gauti žinių ir praktiškų įgūdžių, reikalingų siekiant geros moters ir vyro psichinės bei fizinės sveikatos nėštumo, gimdymo ir pogimdyminiu periodu.

Sveikas ir stiprus. Taisyklingos laikysenos įgūdžių formavimas

Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis vykdoma visuomenės sveikatos programa „Sveikas ir stiprus. Taisyklingos laikysenos įgūdžių formavimas“ skirta 350 Vilniaus m. savivaldybės 4–16 m. vaikams. Toks amžius pasirinktas atsižvelgus į tai, kad 4–6 ir 11–14 metų mergaitėms bei 6–8 ir 13–16 metų berniukams yra intensyvus stuburo augimo periodas, todėl šiuo metu ypatingai svarbu stebėti laikyseną ir sportuojant išlaikyti ją taisyklingą, o pastebėjus netaisyklingos laikysenos požymius, galima sėkmingai ją koreguoti sportuojant.

Taisyklingą laikyseną labai lemia harmoningas raumenų išsivystymas – jei raumenys silpni, jie greitai pavargsta. Negalėdamas ilgai išbūti vienoje padėtyje, vaikas ją keičia kita, dažnai netaisyklinga. Laiku neperspėjus, vaiko netaisyklinga padėtis tampa įprastine laikysena.

Nekreipiant į tai dėmesio, krūtinės ląsta susiaurėja, suplokštėja, net įdumba, menčių kampai atsikiša ir atitolsta nuo stuburo, jų aukštis abiejose pusėse pasidaro nevienodas. Nugara palinksta, pasidaro apvali, pilvas išsipučia. Tiesiamieji stuburo raumenys persitempia ir susilpnėja, priekiniai lenkiamieji krūtinės ląstos raumenys ir raiščiai sutrumpėja, pečiai palinksta pirmyn. Laiku pastebėjus netaisyklingos laikysenos požymius ir tikslingai sportuojant galima sėkmingai koreguoti netaisyklingą laikyseną. Dėl netaisyklingos laikysenos, jos nekoreguojant laiku, atsiradusio stuburo iškrypimo visiškai išgydyti nebeįmanoma.

Kai laikysena taisyklinga, normaliai veikia vidaus organai, žmogus jaučiasi žvaliau, laisviau, labiau pasitiki savimi. Tai ypač svarbu vaikams.

Pagal programą bus finansuojama fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacija, kineziterapeuto ir/ar masažuotojo pokalbis, siekiant formuoti supratimą apie sporto poveikį ir sportavimo naudą, bei pasirinktinai paskirtos (atsižvelgiant į poreikį ir vaiko pomėgius) 7 fizinės medicinos procedūros:
- masažas. Jo metu atpalaiduojami įsitempę nugaros raumenys, ypač svarbu atpalaiduoti netolygiai įsitempusius raumenis. Vėliau stiprinami pilvo ir nugaros raumenys. Paprastai vaikams sparčiai augant nugaros raumenys vystosi lėčiau ir nėra pakankamai tvirti palaikyti stuburą taisyklingoje padėtyje;
- mankšta vandenyje ir plaukiojimas vaikų baseine. Plaukiojimas ir pratimai vandenyje yra ypatingai naudingi taisyklingos laikysenos formavimui – jų metu dirba visi nugaros raumenys, o vanduo taip pat veikia atpalaiduojamai. Užsiėmimai vedami vaikų grupėse;
- mankšta vandenyje. Dėl raumenų atsipalaidavimo ir dalinio nesvarumo pratimai atliekami lengviau. Vertikali vonia sustiprina ir atpalaiduoja raumenis, sustiprina raiščius, gerina jų mitybą, padidina stuburo paslankumą, judesiai tampa laisvesni. Užsiėmimai vedami grupėse;
- mankšta salėje. Atliekama kineziterapijos salėje naudojant kamuolius, lazdas, kitas priemones, užsiėmimai vedami panašaus amžiaus vaikų grupėse.

Fizinių pratimų metu skatinama ne tik sustiprinti raumenis, bet ir išmokti pratimų toliau daryti namuose, formuoti fizinio aktyvumo poreikį.
 
Procedūros atliekamos dideliame, gerai įrengtame Antakalnio poliklinikos Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje, kur yra vaikų baseinas ir vertikali vonia, tad Antakalnio poliklinika pasižymi labai geromis sąlygomis įgyvendinti šią programą.

Pageidaujančius gauti paslaugas prašome kreiptis į Antakalnio poliklinikos registratūrą telefonu (8 5) 234 2515. Jus užregistruos pas fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją, kuris paskirs procedūras. Ne Antakalnio poliklinikos pacientai turi turėti savo šeimos gydytojo raštišką patvirtinimą, kad nėra priešparodymų lankyti užsiėmimus.

Sveikos šeimos ugdymas. Sveika pradžia

Vilniaus m. savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšomis Antakalnio poliklinika 2012 m. vykdo ir visuomenės sveikatos programą „Sveikos šeimos ugdymas. Sveika pradžia“, kurios metu tėveliai gauna žinių ir praktiškų įgūdžių, reikalingų siekiant moters ir vyro psichinės ir fizinės sveikatos nėštumo, gimdymo ir pogimdyminiu periodu, užtikrinti sveiką vaiko gyvenimo pradžią.
 
Paskaitos vyksta VšĮ Antakalnio poliklinikoje, Freskų salėje (II a.). Iš anksto registruotis nereikia.
 
Specialistų konsultacijos:
- akušerės konsultacijos (kiekvieno mėnesio II-ą antradienį) apie laktaciją ir jos korekciją, žindymo pagrindus: sėkmingą žindymą (kaip taisyklingai ir ilgai žindyti kūdikį); pieno pokyčius (kada ir kaip keičiasi motinos pienas), krūtų problemas (kaip išvengti spenelių pažeidimo, pieno sąstovio, mastito), žindyvės mitybą (kuo maitintis ir ką gerti);
- dermatovenerologo konsultacijos (kiekvieno mėnesio II-ą antradienį) apie odos pasikeitimus nėštumo metu, priežiūrą, liekamųjų pokyčių apsaugą, naujagimio odos priežiūrą;
- ginekologo konsultacijos (kiekvieno mėnesio III-ią antradienį ir III-ią trečiadienį) apie nėštumo pradžią ir eigą (periodus, pokyčius, savijautą, negalavimus), nėščiosios rėžimą, aplinkos veiksnių (medikamentų) įtaką, vaisiaus vystymąsi skirtingomis augimo savaitėmis, komplikacijų profilaktiką, nėštumo antrą pusę, gimdymą (pradžią, pojūčius, eigą, periodus, nėščiosios ir vaisiaus būsenas gimdymo metu), pogimdyvinį periodą;
- imunologo konsultacijos (kiekvieno mėnesio III-ią antradienį) apie vaikams skirtus skiepus, jų poreikį ir poveikį, skiepų kalendorių ir papildomus skiepus;
- psichologo konsultacijos (kiekvieno mėnesio IV-tą ketvirtadienį) apie prisitaikymą prie naujos situacijos, besilaukiančios moters ir vyro psichologinį ryšį, bendravimą, šeimos palaikymą, apie gimdymo laukimą, baimes, moters ir vyro psichologinius pokyčius gimus vaikui, moters ir vaiko pirmąjį ryšį, pogimdyvinės depresijos profilaktiką;
- teisininko konsultacijos (kiekvieno mėnesio III-ią trečiadienį) apie nėštumo ir gimdymo atostogas, vaiko priežiūros atostogas, jų trukmę, santykius su darbdaviu, socialinius aspektus, vienkartines ir kitas pašalpas.
- vaikų gydytojo konsultacijos (kiekvieno mėnesio IV-tą ketvirtadienį) apie naujagimio ir kūdikio priežiūrą: reikalingas priemones, prisitaikymą prie aplinkos, kasdieninius poreikius (kaip ir kuo prižiūrėti odą, valyti bambutę, kada ir kaip maudyti, keisti vystyklą, kaip saugiau nešioti, migdyti, būti lauke);

Specialioji mankšta nėščiosioms ir atstatomoji mankšta po gimdymo

Mankšta yra puiki priemonė motinos nugaros skausmų profilaktikai, raumenų tonuso palaikymui, užsiėmimų metu išmokstama atpalaiduoti raumenis.

Pratimų dėka didėja bendras moters darbingumas, gerėja miegas, mankšta nėščiosioms skatina teigiamas emocijas, stiprina raumenų jėgą, didina klubų sąnarių amplitudę ir dubens paslankumą, stiprina širdies bei kraujagyslių, kvėpavimo, jutimų sistemas, lavina laikyseną.

Fizinis aktyvumas gerai veikia ne tik mamą, bet ir nešiojamą vaisių: vaisius gauna daugiau deguonies, gerėja jo medžiagų apykaita, formuojasi teisinga vaisiaus padėtis gimdoje.
Specialią nėščiųjų mankštą rekomenduojame pradėti daryti nuo 16 nėštumo savaitės.

Nėščiųjų ir pagimdžiusiųjų grupei mankšta baseine vedama
kiekvieną dieną, 14.15 val.
Užsiėmimo trukmė – iki 40 min.
Užsiėmimus baseine veda kineziterapeutės Džiuginta ir Ona.
Jeigu norite pasiteirauti, skambinkite tel. nr. 210 4650
 
Nėščiųjų ir pagimdžiusiųjų grupei mankšta salėje vedama
pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais, 15.15 val., 129 kab.
Užsiėmimo trukmė – iki 40 min.
Mankštą veda kineziterapeutė Rimantė.
Norinčias mankštintis prašome atvykti pas fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją (registruotis 140 kab. arba tel. NR. 219 3860, 234 2515), būtina turėti ginekologo arba šeimos gydytojo raštišką patvirtinimą, kad nėra priešparodymų lankyti užsiėmimus.
Tikslus užsiėmimų laikas, visa aktuali informacija, naujienos, pasikeitimai www.antakpol.lt
 „Nėščiųjų mokykla“.
 
Atgal Spausdinti