Su Jumis sveikam gyvenimui Paslaugos internetu Reikia gydytojo?
Registruokitės čia

gruodžio28d.
2017-12-28  Rūpinkimės savo sveikata

Kiekvienais metais sau pažadame daugybę dalykų – sportuosime, daugiau laiko praleisime su šeima, išmoksime ko nors naujo, sieksime tikslų... Norėtųsi, kad tame sąraše atsirastų punktas - pradėsime rūpintis savo sveikata.


Antakalnio poliklinika siūlo pagalbą ir pataria kaip tai padaryti.

Sveikatos profilaktika (gr. prophylaktikos – apsauginis) – tai saugančių nuo ligų priemonių visuma, nuo kurių taikymo ir priklauso mūsų sveikata. Dabartiniu laikmečiu, kuomet gyvenimo tempas itin intensyvus,  dažnai galime išgirsti: “nėra kada“ sirgti, “nėra laiko“ palaikyti sveikatą, o tuo labiau ieškoti ligos priežasčių. Tuo tarpu sveikatos statistika rodo, kad ligų vis daugėja,  jos tampa chroniškomis, komplikuotomis, sunkiai pasiduodančiomis gydymui. 

Nepakankamas dėmesys sveikatos būklei, kelia grėsmę nepastebėti pirmųjų ligos požymių. Dažnai chroniško pobūdžio ligos prasideda nepastebimai, kuomet pradžioje žmogus nejaučia jokių simptomų, o pirmieji ligos požymiai gali būti aptinkami tik atlikus specifinius laboratorinius ar instrumentinius tyrimus. Kuo anksčiau diagnozuojama liga, nesvarbu kokios prigimties ji būtų, tuo mažesnę žalą ji padaro sveikatai ir tuo didesnė tikimybė ją išgydyti, o gal net išgelbėti gyvybę.  Todėl profilaktiniai sveikatos tikrinimai, siekiant kuo anksčiau nustatyti galimą sutrikimą, turi didelę prasmę ir naudą, nes ne tik palengvina ankstyvą diagnostiką, bet ir gali sąlygoti savalaikį gydymą.

Nusprendusiems pasirūpinti savo sveikata, Antakalnio poliklinikos medikai siūlo profilaktiškai pasitikrinti sveikatą dalyvaujant prevencinėse programose, kurios yra nemokamos nustatyto amžiaus grupės pacientams.

Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių finansavimo programa:

 • Skirta moterims nuo 25 iki 60 metų
 • Kartą per 3 metus atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas. Gavus jo rezultatus gali būti atliekama biopsija, leidžianti objektyviai patvirtinti arba paneigti ligos diagnozę.

Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio finansavimo programa

 • Moterims nuo 50 iki 69 metų imtinai
 • Kartą per 2 metus atliekamas mamografinis tyrimas. Gavus šeimos gydytojo siuntimą atlikti mamografinį tyrimą, galima iš anksto užsiregistruoti (atvykus arba telefonu) mamografijos įrenginį turinčioje sveikatos priežiūros įstaigoje, atliksiančioje tyrimą. Tyrimo rezultatus praneša šeimos gydytojas, gavęs juos iš mamogramas vertinančios įstaigos.

Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa

 • 50–74 metų amžiaus asmenims
 • Kartą per 2 metus pacientui atliekamas slapto kraujavimo testas. Jei testo atsakymas neigiamas – pacientas sveikas, jei atsakymas teigiamas – šeimos gydytojas išduos siuntimą pas gydytoją specialistą. Kolonoskopija ir, prireikus, biopsija yra būdai objektyviai patvirtinti storosios žarnos vėžio diagnozę. Valstybinės ligonių kasos duomenimis programa jau vykdoma visoje Lietuvoje.

Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa

 • Vyrams nuo 50 iki 75 metų ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu
 • Kartą per 2 metus atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje. Jei PSA kiekis viršija normą, šeimos gydytojas išduoda siuntimą konsultuotis pas urologą, o šis prireikus atlieka tam tikrą tyrimą – priešinės liaukos biopsiją.

Asmenų, priskirtinų  širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių finansavimo programa

 • Vyrams nuo 40 iki 55 metų ir moterims nuo 50 iki 65 metų
 • Kartą per 1 metus šeimos gydytojas nustato rizikos veiksnius ir, jei reikia, sudaro individualų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos planą. Jei gydytojas nustato, kad širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė yra didelė, jis siunčia pacientą į specializuotus centrus išsamiau ištirti, o prireikus – skiriamas gydymas. Svarbu žinoti, kad vieną kartą per metus nemokamai gali būti nustatoma gliukozės, cholesterolio, trigliceridų koncentracija kraujyje, atliekama elektrokardiograma ir kiti tyrimai, parodantys, ar žmogus priskirtinas didelės rizikos grupei.

Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis finansavimo programa

 • Vaikams nuo 6 m. iki 14 metų
 • Vaikų krūminius dantis silantais gali padengti gydytojai odontologai arba burnos higienistai, dirbantys gydymo įstaigose, sudariusiose sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl šių paslaugų finansavimo.

Norintiems atlikti tyrimus pagal priklausančių sveikatos prevencinę programą, prašome kreiptis į savo šeimos gydytoją

Parengta pagal Valstybinės ligonių kasos informaciją. www.vlk.lt

 

Atgal Spausdinti