Su Jumis sveikam gyvenimui Paslaugos internetu Reikia gydytojo?
Registruokitės čia

lapkričio07d.
2017-11-07  Ar visada esame teisūs?

VšĮ Antakalnio polikliniką yra pasirinkę daugiau nei 93.000 vilniečių, šis skaičius nuolat auga.


Vertiname pacientų pasirinkimą ir pasitikėjimą mūsų  gydymo įstaiga, todėl stengiamės, kad pacientai Antakalnio poliklinikoje gautų jų lūkesčius atitinkančias kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas.

Sparčiai augantis pacientų skaičius ir jų noras konsultuotis pas konkretų specialistą eiles išaugina nepriklausomai nuo mūsų pastangų ar atliekamų organizacinių pokyčių siekiant mažinti eiles pas gydytojus specialistus. Todėl prašome pacientų supratimo, geranoriškumo ir atsakingo požiūrio. 

Labai apmaudu, kad nemažai užsiregistravusių pacientų, neatvyksta į priėmimą ir apie tai nepraneša. Tokiu būdu atimama galimybė kitiems pacientams paslaugas gauti greičiau. Remiantis VšĮ Antakalnio poliklinikos statistikos duomenimis vidutiniškai net 22 proc. per dieną užsiregistravusių pacientų neatvyksta.

Dažni atvejai, kai pagal indikacijas nepriklausančios specialisto konsultacijos prašo ar net reikalauja pats pacientas. Šeimos gydytojas dirba vadovaudamasis šeimos gydytojo norma, jo kompetencijos yra labai didelės. Būtent šeimos gydytojas vertina paciento būklę ir priima sprendimą dėl gydytojo specialisto  konsultacijos poreikio. Siekiame, kad siuntimai gydytojų specialistų konsultacijoms būtų pagrįsti ir jas gautų pacientai, kuriems tikrai jų reikia.  

Pažymėtina, kad asmuo, turėdamas siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai, nebūtinai turi kreiptis į gydymo įstaigą, kurioje jis yra prisirašęs. Pacientas gali kreiptis į bet kurią kitą gydymo įstaigą, turinčią sutartį su Vilniaus teritorine ligonių kasa. Pacientų patogumui  informacija apie laukimo eiles  pateikiama Vilniaus teritorinių ligonių kasų tinklapyje: http://vilniaustlk.lt/index.php?id=2206 . 

Dažnai pasirodančios publikacijos internetinėse žinių svetainėse inicijuotos pačių pacientų kaltinant gydymo įstaigas noru pasipelnyti, ilgų eilių nesuvaldymu rodo, kad daugeliui pacientų yra nežinoma ir sunkiai suprantama gydytojų specialistų paslaugų teikimo tvarka ir galimybės.

Dažnai kyla klausimas, kodėl paslaugų tinklelyje yra galimybė užsiregistruoti mokamai paslaugai, tačiau pacientas negali tą dieną gauti norimos paslaugos nemokamai.

Atsakymas paprastas:

Antakalnio poliklinika, kaip ir daugelis gydymo įstaigų dirba sutarties su Teritorinėmis ligonių kasomis pagrindu. Sutartyje numatomos paslaugų teikimo sąlygos ir fiksuota suma už kurią įstaiga gali suteikti paslaugų  privalomuoju sveikatos draudimu draustiems pacientams.

Bendra sutarties suma yra padalinta ir sutartyje nurodoma kokiam kiekiui pacientų konkrečios paslaugos per dieną galime suteikti. Jeigu gydytojo darbo valandos ilgesnės nei ligonių kasų skirta paslaugų tai dienai, gydytojas, paciento pageidavimu, likusiu laiku teikia mokamas paslaugas.

Kadangi nemokamų paslaugų poreikis viršija TLK garantuojamas galimybes, Antakalnio poliklinika prisiima finansinę riziką ir suteikia nemokamų paslaugų daugiau nei numato sutartis su TLK.

Deja, galiojantys teisės aktai numato, kad suteikus gydytojų specialistų konsultacijų už didesnę sumą nei nurodyta sutartyje, net jei suteiktos paslaugos bus apmokėtos, jos bus apmokėtos tik dalinai: už konsultacijas, kurių metu atliekami instrumentiniai arba laboratoriniai tyrimai – numatytas 70 % dydžio paslaugos apmokėjimas, o  jei konsultacijos metu papildomi tyrimai neatliekami – apmokama tik  25 % teisės aktuose numatytos paslaugos kainos. 

Už suteiktas paslaugas ligonių kasų grąžinamos lėšos turi padengti darbuotojų darbo užmokesčio (įskaitant socialinio draudimo įmokas) išlaidas (kurios sudaro apie 82 % pajamų), medicinos priemonių ir tyrimų išlaidas  (kurios sudaro apie 6% pajamų), taip pat bendras ir administracines sąnaudas. Todėl  viršsutartinių sumų neapmokėjimas, arba dalinis apmokėjimas turi neigiamos įtakos paslaugų prieinamumui bei įstaigos darbuotojų darbo užmokesčiui. Per šių metų paskutinius 10 mėnesių VšĮ Antakalnio poliklinikoje buvo suteikta viršsutartinių paslaugų už kurias nebuvo gautas 52 000 eurų apmokėjimas.

Atgal Spausdinti