Su Jumis sveikam gyvenimui Paslaugos internetu Reikia gydytojo?
Registruokitės čia

vasario13d.
2017-02-13  Mankšta baseine – malonumas ir nauda

Mankšta vandenyje yra viena iš efektyviausių ir maloniausių fizinio lavinimo ir sveikatinimo priemonių, todėl į fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje esantį baseiną pasimankštinti kviečiame besilaukiančias moteris ir vaikus.


 

Mankšta besilaukiančioms moterims

Nėščiųjų mankšta vandenyje gerina besilaukiančių mamyčių fizinę ir psichinę būklę, kuri svarbi kūdikio vystymuisi, vaisiaus išnešiojimui ir sklandžiam gimdymui.

Mankštos nėščiosioms – tai mažo fizinio intensyvumo pratimų kompleksas, stiprinantis raumenis, sąnarių raiščius, didinantis dubens sąnarių paslankumą, gerinantis tarpvietės raumenų kraujotaką bei elastingumą, mažinantis kraujo sąstovį venose, stiprinantis kraujagyslių sieneles ir taip užkertantis kelią kojų venų išsiplėtimui ir hemorojaus mazgų formavimuisi. Pratimų dėka didėja bendras moters darbingumas, gerėja miegas, skatinamos teigiamos emocijos. Nėščiųjų mankšta yra puiki priemonė nugaros skausmų profilaktikai ir raumenų tonuso palaikymui. Gerėja placentos kraujotaką ir vaisiaus deguonies bei medžiagų apykaita, formuojasi teisinga vaisiaus padėtis gimdoje.

Nėščiųjų mankšta rekomenduojama nuo šešioliktos nėštumo savaitės, jei nėra būklių, kurių metu mankštintis negalima.

Užsiėmimus baseine veda kineziterapeutės Džiuginta ir Ona. Nėščiųjų grupei mankšta baseine vedama kiekvieną dieną, 9.00 val. ir 14.15 val. Užsiėmimo trukmė – iki 40 min. 

Kūdikiams ir vaikams iki 6 metų

Kūdikių plukdymas skatina mažylius greičiau augti ir vystytis, stiprina raumenis, todėl jie pradeda anksčiau sėdėti, stovėti, vaikščioti, būna aktyvesni už neplaukiojančius to paties amžiaus vaikus. Vanduo gerai veikia mažylius emociškai, plaukiojimas jiems suteikia daug džiaugsmo. Vaikučiai būna ramesni, geriau miega, pagerėja jų apetitas. Vanduo taip pat grūdina mažylių organizmą, todėl jie rečiau serga sloga ir kitomis virusinėmis ligomis.

Vaikams nuo 6 metų amžiaus

Vyresniems vaikams plaukiojimas ir mankšta vandenyje neleidžia formuotis ydingai laikysenai arba leidžia ją koreguoti, atstato organizmą po įvairių traumų. Užsiėmimai vandenyje stiprina imunitetą, viso kūno raumenų ir kvėpavimo sistemas. Lankantys užsiėmimus vaikai rečiau serga, gerėja jų apetitas, miegas, bendra savijauta.

Nėščiųjų, kūdikių ir vaikų mankštos vandenyje gali tikti ne visiems, todėl prieš pradedant mankštintis reikėtų apsilankyti pas šeimos gydytoją (nėščiosioms pas ginekologą) ir gauti pažymą, kad nėra priešparodymų lankyti užsiėmimus.                   

Norinčias mankštintis prašome atvykti į fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus registratūrą (A148 kab.), būtina turėti ginekologo arba šeimos gydytojo raštišką patvirtinimą, kad nėra priešparodymų lankyti užsiėmimus.     

Daugiau informacijos – telefonais: 2104650, 2193860.

 

 

Atgal Spausdinti