Su Jumis sveikam gyvenimui Paslaugos internetu Reikia gydytojo?
Registruokitės čia

spalio04d.
2017-10-04  Tėvų teisės ir pareigos atstovaujant savo vaikus

Daugelis tėvelių auginančių nepilnamečius vaikus kreipiasi į Antakalnio polikliniką norėdami daugiau sužinoti apie savo teises ir pareigas atstovaujant savo vaikus.


Pagal Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 14 str. nepilnamečiam pacientui iki 16 metų sveikatos priežiūra teikiama tik su jo atstovų (vieno iš tėvų (įtėvių), globėjo, rūpintojo) sutikimu, išskyrus būtinąją medicinos pagalbą. Pacientui nuo 16 metų sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos su jo sutikimu (16 metų ir vyresnis nepilnametis taip pat turi teisę nurodyti, kam galima teikti informaciją apie jo sveikatos būklę). 

Nepilnamečio paciento tėvai (atstovai) Antakalnio poliklinikos registratūroje turi galimybę užpildyti dokumentą “Paciento valios pareiškimas dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo VšĮ Antakalnio poliklinikoje”, 4 punktą ir nurodyti, kad vaikas gali savarankiškai kreiptis dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų arba įrašyti asmenį, kurį galima laikyti teisėtu nepilnamečio atstovu teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

 

 

                
                                                                                    

 

Atgal Spausdinti