Su Jumis sveikam gyvenimui Paslaugos internetu Reikia gydytojo?
Registruokitės čia

Vykdomos sveikatos programos.

 

Jaunimui palankios sveikatos priežiūros paslaugos

VšĮ Antakalnio poliklinika tęsia projekto „Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelio įgyvendinimas Vilniaus miesto savivaldybėje“ vykdymą.

-          Programos vykdymo metu bus teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos jauniems žmonėms bei kuriama aplinka tokias paslaugas teikti ir gauti:
- administruojamas portalas jaunimui sveikatostinklas.lt, socialinių tinklų „Facebook“, „Instagram“ paskyros, kuriuose talpinama informacija susijusi su jaunimo psichikos ir reprodukcine sveikata, aktyviu laisvalaikiu: sveikatos priežiūros įstaigos, teikiamos paslaugos, naujienos, renginiai, specialistų konsultacijos, atsakymai į klausimus;

- tobulinama unikali ir naujai sukurta savipagalbos programa, skirta nuotoliniu būdu greitai, efektyviai ir kokybiškai suteikti pagalbą nerimo sutrikimų turintiems pacientams;
- teikiamos asmeninės konsultacijos reprodukcinės sveikatos tema.

 

Dėl paslaugų, informacijos, bendradarbiavimo, prašome rašyti el. paštu jaunimui@antakpol.lt

 

Vilniaus miesto savivaldybė kartu su partneriais nuo 2015-09-07 įgyvendina projektą „JAUNIMUI PALANKIŲ SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMO MODELIO ĮGYVENDINIMAS VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖJE“.

Projektas finansuojamas pagal 2009-2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT-11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ priemonę „Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų savivaldybėse prieinamumo ir kokybės gerinimas įdiegiant jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelį“.

Projekto partneriai:

  • Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras;
  • VšĮ Antakalnio poliklinika;
  • Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA);
  • University Hospital of North Norway (Norvegijos Karalystė).

Projekto tikslas – sukurti vieningą, kompleksinį, koordinuotą ir jaunimo sveikatos poreikiams pritaikytą sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelį, kuris paskatins jaunus žmones rinktis sveikesnį gyvenimo būdą bei pagerins visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą bei kokybę.

Pagal projektą teikiamos paslaugos jaunimui keturiose pagrindinėse projekte numatytose srityse – savižudybių ir savižalos, sveikatos sutrikimų, susijusių su antsvoriu ir nutukimu, lytiškai plintančių infekcijų ir neplanuoto nėštumo bei psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos srityse.

Projekto vykdymas:

  • VšĮ Antakalnio poliklinikoje 104 kabinete įkurtas jaunimui palankias sveikatos priežiūros paslaugas koordinuojantis centras. Centro koordinatorė – Milda Vickutė, kuri koordinuoja sveikatos stiprinimo, prevencijos, gydymo, konsultavimo ir stebėsenos  paslaugų teikimą pagal projektą.
  • Administruojamas Jaunimo sveikatos interneto portalas www.sveikatostinklas.lt, kuriame rengiama, atnaujinama, publikuojama naujausia patikima, ekspertų parengta skirtingoms tikslinėms auditorijoms (specialistams ir jaunimui) pritaikyta informacija sveikatos klausimais.
  • Adaptuojami ir pradedami taikyti algoritmai.
  • Kuriama unikali mokomoji programa, pagrįsta kognityvinės - elgesio terapijos principais. Jaunimo sveikatos portale patalpintos programose bus pateikta išsami informacija apie nerimą ir depresinę nuotaiką, pratimai ir informacija, kaip įveikti mintis, trukdančias gerai jaustis, mokoma, kaip spręsti problemas, kaip formuoti bei išlaikyti nerimo ir nuotaikos valdymo įgūdžius. Kuriamose mokomosiose programose tai pat bus patalpinti garso ir vaizdo įrašai. Šiomis programomis savarankiškai nemokamai galės naudotis jaunimas bei specialistai.
  • Planuojami mokymai JPSPP teikėjams – mokymai ne tik pakels paslaugas teikiančių specialistų kvalifikaciją ir kompetenciją, bet ir prisidės prie skirtingų šalies sektorių specialistų bendradarbiavimo sprendžiant jaunimo sveikatos problemas didinimo.

Projekto nauda ir laukiami rezultatai Numatoma, jog sukurtas ir tinkamai įgyvendintas modelis prisidės prie prie Vilniaus m. savivaldybės 14–29 m. amžiaus jaunų žmonių (net 23 proc. visų gyventojų) sveikatos ir gyvenimo kokybės gerinimo, mirtingumo bei sveikatos netolygumų mažinimo ir socialinės bei ekonominės gerovės didinimo.

 

 

Reumatinių susirgimų prevencijos metai Senjorams

Programos tikslas - Skatinti pagyvenusių žmonių fizinį aktyvumą ir suteikti žinių apie dažniausiai šios amžiaus grupę varginančias problemas, 2017 metais prioritetą teikiant uždegiminių ir degeneracinių reumatinių susirgimų problematikai.

Programa skirta - Vilniaus m. savivaldybės gyventojams.

Siekiant suteikti kuo daugiau informacijos apie dažniausiai senjorus varginančias problemas ir atkreipti dėmesį į uždegiminių ir degeneracinių reumatinių susirgimų bei negalios dėl jų prevenciją, bus vedami išsamūs gydytojų specialistų, BP slaugytojų ir kitų specialistų užsiėmimai – konsultacijos (30 min.. trukmės, grupei žmonių):

šeimos gydytojų konsultacijos apie uždegimines, degeneracines reumatines ligas;

reumatologo konsultacijos apie reumatinių ligų gydymą;

dietologo konsultacijos apie mitybos ypatumus: produktus, valgymo dienotvarkę, sveiką mitybą, nes medžiagų apykaitos sutrikimas yra viena iš uždegiminių ir degeneracini reumatinių susirgimų priežastis;

gastroenterologo konsultacijos apie virškinamojo trakto sutrikimus (vidurių užkietėjimą, pilvo putimą) ir jų prevenciją;

gydytojo ortopedo traumatologo apie traumų prevenciją;

endokrinologo konsultacijos apie metabolinį sindromą, cukrinį diabetą – kaip išvengti ir laiku atpažinti.

BP slaugytojai apie sveiką gyvenseną.

Siekiant skatinti fizinį aktyvumą bei stiprinti skeleto-raumenų  sistemą, vedama mankšta senjorams, kuri vyksta tris kartus per savaitę (trukmė - 45 min.). Tai puiki priemonė sąnarių paslankumui didinti, raumenų tonuso palaikymui ir jų stiprinimui, yra viena iš pagrindinių priemonių uždegiminių ir degeneracini reumatinių susirgimų ir negalios dėl jų prevencijai. Mankšta taip pat skatina teigiamas emocijas, o įgytas žinias galima pritaikyti namuose.

Užsiėmimai vyksta: Antakalnio poliklinikoje, II a. 219 auditorijoje; 
kiekvieną trečiadienį veikla vykdoma nuo 09.30 iki 12.00 val. (paskaitos, mankšta); 
kiekvieną pirmadienį ir penktadienį 10.00 – 10.45 tik mankšta. 
Dalyvavimas nemokamas

Telefonas pasiteirauti (8 5) 248 7972
Daugiau informacijos rasite čia...


Spausdinimo versija