Su Jumis sveikam gyvenimui Paslaugos internetu Reikia gydytojo?
Registruokitės čia

Vykdomos sveikatos programos.

 

Jaunimui palankios sveikatos priežiūros paslaugos

VšĮ Antakalnio poliklinika tęsia projekto „Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelio įgyvendinimas Vilniaus miesto savivaldybėje“ vykdymą.

-          Programos vykdymo metu bus teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos jauniems žmonėms bei kuriama aplinka tokias paslaugas teikti ir gauti:
- administruojamas portalas jaunimui sveikatostinklas.lt, socialinių tinklų „Facebook“, „Instagram“ paskyros, kuriuose talpinama informacija susijusi su jaunimo psichikos ir reprodukcine sveikata, aktyviu laisvalaikiu: sveikatos priežiūros įstaigos, teikiamos paslaugos, naujienos, renginiai, specialistų konsultacijos, atsakymai į klausimus;

- tobulinama unikali ir naujai sukurta savipagalbos programa, skirta nuotoliniu būdu greitai, efektyviai ir kokybiškai suteikti pagalbą nerimo sutrikimų turintiems pacientams;
- teikiamos asmeninės konsultacijos reprodukcinės sveikatos tema.

 

Dėl paslaugų, informacijos, bendradarbiavimo, prašome rašyti el. paštu jaunimui@antakpol.lt

 

Vilniaus miesto savivaldybė kartu su partneriais nuo 2015-09-07 įgyvendina projektą „JAUNIMUI PALANKIŲ SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMO MODELIO ĮGYVENDINIMAS VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖJE“.

Projektas finansuojamas pagal 2009-2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT-11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ priemonę „Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų savivaldybėse prieinamumo ir kokybės gerinimas įdiegiant jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelį“.

Projekto partneriai:

  • Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras;
  • VšĮ Antakalnio poliklinika;
  • Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA);
  • University Hospital of North Norway (Norvegijos Karalystė).

Projekto tikslas – sukurti vieningą, kompleksinį, koordinuotą ir jaunimo sveikatos poreikiams pritaikytą sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelį, kuris paskatins jaunus žmones rinktis sveikesnį gyvenimo būdą bei pagerins visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą bei kokybę.

Pagal projektą teikiamos paslaugos jaunimui keturiose pagrindinėse projekte numatytose srityse – savižudybių ir savižalos, sveikatos sutrikimų, susijusių su antsvoriu ir nutukimu, lytiškai plintančių infekcijų ir neplanuoto nėštumo bei psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos srityse.

Projekto vykdymas:

  • VšĮ Antakalnio poliklinikoje 104 kabinete įkurtas jaunimui palankias sveikatos priežiūros paslaugas koordinuojantis centras. Centro koordinatorė – Milda Vickutė, kuri koordinuoja sveikatos stiprinimo, prevencijos, gydymo, konsultavimo ir stebėsenos  paslaugų teikimą pagal projektą.
  • Administruojamas Jaunimo sveikatos interneto portalas www.sveikatostinklas.lt, kuriame rengiama, atnaujinama, publikuojama naujausia patikima, ekspertų parengta skirtingoms tikslinėms auditorijoms (specialistams ir jaunimui) pritaikyta informacija sveikatos klausimais.
  • Adaptuojami ir pradedami taikyti algoritmai.
  • Kuriama unikali mokomoji programa, pagrįsta kognityvinės - elgesio terapijos principais. Jaunimo sveikatos portale patalpintos programose bus pateikta išsami informacija apie nerimą ir depresinę nuotaiką, pratimai ir informacija, kaip įveikti mintis, trukdančias gerai jaustis, mokoma, kaip spręsti problemas, kaip formuoti bei išlaikyti nerimo ir nuotaikos valdymo įgūdžius. Kuriamose mokomosiose programose tai pat bus patalpinti garso ir vaizdo įrašai. Šiomis programomis savarankiškai nemokamai galės naudotis jaunimas bei specialistai.
  • Planuojami mokymai JPSPP teikėjams – mokymai ne tik pakels paslaugas teikiančių specialistų kvalifikaciją ir kompetenciją, bet ir prisidės prie skirtingų šalies sektorių specialistų bendradarbiavimo sprendžiant jaunimo sveikatos problemas didinimo.

Projekto nauda ir laukiami rezultatai Numatoma, jog sukurtas ir tinkamai įgyvendintas modelis prisidės prie prie Vilniaus m. savivaldybės 14–29 m. amžiaus jaunų žmonių (net 23 proc. visų gyventojų) sveikatos ir gyvenimo kokybės gerinimo, mirtingumo bei sveikatos netolygumų mažinimo ir socialinės bei ekonominės gerovės didinimo.

 

 

Senjorų klubas

Programos tikslas - Skatinti pagyvenusių žmonių fizinį aktyvumą ir suteikti žinių apie dažniausiai šios amžiaus grupės žmones varginančias problemas.

Programa skirta - Vilniaus m. savivaldybės gyventojams.

Kviečiame burtis ir naudingai bei aktyviai leisti laiką kartu Antakalnio poliklinikos senjorų klube, kur:

1. Vedami išsamūs gydytojų specialistų ir kitų specialistų užsiėmimai – konsultacijos (1 val. trukmės, grupei žmonių) ir suteikiama informacija apie dažniausiai senjorus varginančias problemas:
- šeimos gydytojų konsultacijos apie peršalimo ligų profilaktiką ir prevenciją, vakcinų naudą;
- dietologo konsultacijos apie mitybos ypatumus: produktus, valgymo dienotvarkę, sveiką mitybą;
- oftalmologo konsultacijos apie silpstantį regėjimą, galimas jo priežastis, kaip atpažinti sveikatai pavojingas būkles ir kaip kuo ilgiau išlaikyti gerą regėjimą;
- psichologo konsultacijos apie prisitaikymą prie pokyčių, bendravimą su šeima ir bendraamžiais, nemigą ir nerimą;
- gydytojo ortopedo traumatologo apie traumų prevenciją;
- endokrinologo konsultacijos apie metabolinį sindromą, cukrinį diabetą – kaip išvengti ir laiku atpažinti. Sergantiems komplikacijų gydymą ir prevenciją, skydliaukės ligas.
- odontologų konsultacijos apie burnos higieną esant protezuotiems arba implantuotiems dantims, nešiojant plokšteles, taip pat apie protezavimo galimybes;

2. Vedama mankšta senjorams, kuri vyksta du kartus per savaitę (trukmė - 45 min.). Tai puiki priemonė sąnarių paslankumui didinti, raumenų tonuso palaikymui ir jų stiprinimui, kraujotakos ir širdies veiklos gerinimui, nugaros skausmų profilaktikai. Pratimų dėka gerėja bendra savijauta ir miegas. Mankšta skatina teigiamas emocijas, stiprina kvėpavimo ir jutimų sistemas.

Taip pat galite:

Išsirašyti kompensuojamų vaistų pasikonsultavus su gydytoju,
Atlikti siūlomas medicinines procedūras,
Arbatos pertraukėlės metu dalintis mintimis ir diskutuoti.

Senjorų klubas vyksta: Antakalnio poliklinikoje, II a. 219 auditorijoje; 
kiekvieną trečiadienį 09.30 – 12.00 ir 
kiekvieną penktadienį 10.00 – 10.45 tik mankšta. 
Dalyvavimas nemokamas

Registruotis atėjus į Senjorų klubą arba telefonu (8 5) 248 7972
Informacija teikiama tel. (8 5) 248 7972
Daugiau informacijos rasite čia...


Spausdinimo versija