Su Jumis sveikam gyvenimui Paslaugos internetu .
.

 

DIABETO MOKYKLA

PERSONALAS:

Aurelija Jakočiūnienė

Irena Astrauskaitė

Rasuolė Dapkevičienė

DIABETO MOKYKLA

Cukrinis diabetas (CD), arba cukraligė, yra viena iš labiausiai pasaulyje paplitusių neinfekcinių ligų ir viena didžiausių  mirties priežasčių išsivysčiusiose šalyse. Diabetas dažnai yra laikomas civilizacijos liga ir viena sudėtingiausių medicinos problemų. Sergamumas šia liga labai auga: kas 25 metus sergančiųjų skaičius padvigubėja. Negydant arba blogai kontroliuojant CD, atsiranda lėtinių komplikacijų, didėja mirtingumas.

Nuolatinis cukralige sergančiųjų mokymas, gera diabeto kontrolė garantuoja geresnius gydymo rezultatus. Tai padeda sulėtinti ar net sustabdyti komplikacijų progresavimą, gerina ligonio gyvenimo kokybę, trukmę, mažina grėsmę ligai progresuojant tapti invalidu.

Siekiant suteikti pacientams išsamesnę informaciją apie cukrinį diabetą bei pagerinti savikontrolę VšĮ Antakalnio poliklinikoje įsteigta Diabeto mokykla. Čia teikiama slaugytojo diabetologo konsultacinė pagalba suaugusiems ir vaikams. Užsiėmimų metu slaugytojas diabetologas supažindina pacientą su susirgimo priežastimis, pagrindiniais ligos gydymo principais (insulinas, jo sušvirkštimo būdai, geriamieji vaistai nuo diabeto), išmoko taisyklingai maitintis, apskaičiuoti suvalgyto maisto angliavandenių, baltymų ir riebalų kiekį, nustatyti ir kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje, taisyklingai susileisti insuliną, tinkamai prižiūrėti kojas, moko atpažinti, išvengti ūmių (hipoglikemijos, hiperglikemijos, ketonurijos) bei vėlyvųjų cukrinio diabeto komplikacijų ir tinkamai elgtis joms atsiradus. Mokymuose gali dalyvauti ir sergančiųjų šeimos nariai.
Pirminę ir tęstinę konsultacinę pagalbą sergantiems cukriniu diabetu teikia slaugytoja diabetologė Aurelija Jakočiūnienė.

Paslaugos teikiamos nepriklausomai nuo prisirašymo pacientams, turintiems šeimos gydytojo arba endokrinologo  siuntimą šioms paslaugoms.

Visiems Vilniaus teritorinės ligonių kasos zonos gyventojams, sergantiems cukriniu diabetu, paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, pacientui mokėti nereikia.

Veikia du diabetu sergančiųjų klubai: suaugusiųjų „Beta" ir vaikų „DIA Bite".

PĖDOS PRIEŽIŪROS KABINETAS

Cukrinis diabetas yra lėtinė, progresuojanti, trunkanti visą žmogaus gyvenimą liga, ypač pavojinga dėl sukeliamų makrovaskulinių ir mikrovaskulinių komplikacijų. Pagrindinė sergančiųjų diabetu hospitalizavimo priežastis, dažnai sukelianti žmogaus nedarbingumą ar negalią, netekus pėdos yra diabetinė pėda. Tai - sindromas, kuriam būdinga pėdos infekcija ir (ar) išopėjimas, ir (ar) giliųjų audinių destrukcija.

Siekiant sumažinti šių komplikacijų, poliklinikoje veikia modernus Pėdos priežiūros kabinetas. Jame procedūros atliekamos šiuolaikiniu pėdų ir nagų tvarkymo metodu su specialia įranga bei instrumentais. Naudojant pedikiūro aparatą galima be skausmo sutvarkyti įaugusius ar suragėjusius nagus, sutrūkusias pėdas, pašalinti nuospaudas. Procedūras atlieka slaugytojai diabetologai.

Pėdos priežiūros kabinete atliekamas:

Gydomasis pedikiūras (profilaktinė procedūra), 

 

Diabetinės pėdos priežiūra (gydomoji procedūra)


Pėdos priežiūros kabinete paslaugos atliekamos ir sveikiems asmenims. Paslaugos mokamos.

 


Spausdinimo versija