Su Jumis sveikam gyvenimui Paslaugos internetu .
.

 

rugsėjo07d.
2021-09-07  Rizikos grupių pacientai jau gali nemokamai pasiskiepyti vakcina nuo gripo

Antakalnio poliklinikoje jau gauta vakcina nuo gripo rizikos grupių pacientams.


Nemokamai pasiskiepyti gali rizikos grupėms priklausantys asmenys:

  • 65 metų ir vyresni asmenys;
  • nėščiosios;
  • asmenys, gyvenantys globos ir slaugos įstaigose;
  • asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Gyventojai, priklausantys rizikos grupėms ir norintys pasiskiepyti nemokamai, turi registruotis telefonu 85 2342515 (Antakalnio poliklinikos registratūra).

SVARBU! Jei pastaruoju metu skiepijotės vakcina nuo COVID-19, nuo paskutinės vakcinos dozės turi praeiti ne mažiau kaip 2 savaitės.


Ką reikia žinoti apie gripą?

Gripas yra viena dažniausiai epidemijomis pasireiškiančių ligų. Lietuvos klimato zonoje sergamumas gripu išauga rudenį ir žiemą. Gripo sezono pradžią sunku nuspėti, tačiau remiantis ankstesnių metų patirtimi, dažniausiai tai būna spalio mėnuo. Gripas – tai ūmi kvėpavimo takų infekcija, plintanti nuo žmogaus oro lašeliniu būdu, todėl lengvai perduodama aplinkiniams. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas yra pavojingas dėl galimų komplikacijų.

Efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo bei jo sukeliamų komplikacijų, yra skiepai. Šiuolaikinė medicinos patirtis visiškai užtikrina vakcinų saugumą. Gripo vakcina rekomenduojama skiepytis kasmet, nes gripo virusų atmainos kasmet keičiasi, pagal tai koreguojama ir vakcinos sudėtis. Tai leidžia efektyviau apsaugoti žmones nuo besikeičiančių gripo virusų. Skiepytis reikėtų pradėti anksčiau, kad žmogaus organizme iki epidemijos pradžios susidarytų reikiamas imunitetas. Geriausias laikas skiepams – rugsėjo – lapkričio mėnesiais. Pasiskiepijus, apsauga išlieka visą gripo sezoną.

Atgal Spausdinti