Jeigu tau 16 - 75 metai ir ieškai būdų, kaip išmokti kontroliuoti kasdien patiriamą nerimą, kviečiame Tave į nerimo valdymo užsiėmimus, kuriuose galėsi ne tik sužinoti apie įvairius nerimo kontrolės metodus, bet ir juos išbandyti praktiškai.
Grupės dydis – 10-12 žmonių. Grupės susitikimai vyks ketvirtadieniais nuo 12:30 iki 14:00 val. gyvai Antakalnio poliklinikoje Psichikos sveikatos centre 307A kabinete (A korpusas). Grupę ves medicinos psichologė Milda Anužytė. Iš viso planuojami keturi susitikimai, žemiau pateikiamas trumpas aprašas apie kiekvieną iš jų.
Jeigu susidomėjai, kviečiame registruotis į grupę, paspaudus šią nuorodą: https://forms.gle/pJajZgFXCuoSAbtz7
Trumpi užsiėmimų aprašymai ir datos
- Nuimk nerimui kaukes: nerimo atpažinimo užsiėmimas (05 25)
Siekiant išmokti kontroliuoti kasdienį nerimą, labai svarbu pirmiausiai išmokti jį atpažinti. Kadangi nerimas kartais slepiasi po įvairiomis „kaukėmis“ ir kiekvienam žmogui gali pasireikšti skirtingai, atpažinti išgyvenamą nerimą gali būti ne taip paprasta. Šio užsiėmimo metu diskutuosime apie nerimo patyrimą kasdieniame mūsų gyvenime, sužinosime, ar nerimas gali būti naudingas, teoriškai ir praktiškai mokysimės atpažinti nerimo patyrimą savo kūne, mąstyme, emocijų pokyčiuose.
- Nerimas ir mūsų kūnas (06 01)
Ne tik mūsų psichikos, bet ir kūno sveikata labai susijusi su nerimo patyrimu. Šio užsiėmimo metu aiškinsimės, kaip nerimas veikia mūsų kūną ir kaip, pasitelkus savo pačių kūno procesus, galima reguliuoti nerimo patyrimą. Taip pat praktiškai išbandysime fiziologinius (gilaus kvėpavimo, progresyvios raumenų relaksacijos, raumenų įtampos valymo) pratimus, skirtus kasdienei nerimo reguliacijos praktikai.
- Nerimas ir mūsų vaizduotė (06 08)
Mokantis kontroliuoti nerimą, galima pasitelkti įvairius įrankius. Vienas jų – mūsų pačių vaizduotė. Šio užsiėmimo metu aptarsime nerimo ir vaizduotės ryšį ir praktiškai išbandysime vaizduotės pratimus nerimo valdymui.
- Nerimas ir minčių valdymas (06 15)
Nerimo patyrimas dažnai yra susijęs su tuo, kaip mes interpretuojame kasdienes ar iššūkius keliančias situacijas. Užsiėmimo metu diskutuosime ir bandysime atpažinti, kokios mūsų mintys dažnai sustiprina patiriamą nerimą. Taip pat išbandysime praktinius minčių valdymo pratimus, padedančius kontroliuoti patiriamą kasdienę įtampą.
Veiklos finansuojamos Vilniaus miesto savivaldybės savižudybių prevencijos 2020–2024 m. strategijos lėšomis.